Hoşgeldin, Ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş Yaprss

Blow F92 Kurusıkı Tabanca

| Kurusıkı Tabancalar, Tüm Silahlar ve Tüfekler | 26 Haziran 2011

Blow F92 Kurusıkı Tabanca

Blow F92 Kurusıkı Tabanca

Tür Ses Tabancası
Model Blow F92 Nikel
Çalışma Sistemi Yarım Otomatik-Çift Hareketli
Namlu Uzunluğu 155 mm
Ağırlığı (Boş Şarjör) 1560 gr
Kalibre 9 mm
Şarjör Kapasitesi 17
Kaplama Türü Beyaz Krom
Garanti Ürün 2 yıl firma garantisi altındadır.

 

Fn-P90 Tüfek

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yabancı Tabancalar | 06 Haziran 2011

fn p90 Tüfek

fn p90 Tüfek

P90Oz , FN Herstal tarafından üretilen bir kişisel Yarı otomatik savunma silahı (SDW)’dır. 45 adet 5.7x28mm mermi alan şarjörü silahın üzerine yatay biçimde yerleştirilmiştir.

1990 yılında Churchill tarafından belirtilen standartlara (kurşun geçirmez yeleklere karşı etkili olacak hafif makinalı bir silah) göre dizayn edilmiştir.MP5K ve benzeri silahların tabanca mermileri kullanmasından dolayı kurşun geçirmez yelekler karşısında çok etkisiz olması sebebiyle böyle bir silaha ihtiyaç duyulmuştur.

Bu sınıfta P90′ın rakibi olarak HK MP7 bulunmaktadır.Ayrıca bu iki firma (Heckler Koch ve FN Herstal) bu silahlarla birlikte kullanılacak olan tabancalar için de yarışmaktadırlar.Heckler Koch’un adayları HK MP7 ve HK UCP ‘dir.(her ikiside 4.6mmx30 mermi kullanır), FN Herstal’ın ülkelere sunduğu ikili ise P90 ve Five-Seven’dır (her ikiside 5.7x28mm’lik mermi kullanır).

P90′ın tam otomatik ve yarı-otomatik olarak iki atış seçeneği vardır.Oldukça kompakt bir silahtır.Fakat şarjör’ü özel olarak üretildğinden dolayı 140 gramlık bir şarjörü vardır.Normalde ise 50 tane 5.7′lik mermi 320 gramdır.Bu yüzden silah ağırlığı 2.76 kg yerine 3 kg’e kadar artmıştır.

Silahın, özellikle hedefe tekli atış yapıldığında oldukça düşük bir geri tepmesi vardır.5.7×28 mm’lik merminin geri tepmesi 5.56 x 45 mm NATO’nun yaklaşık yarısı kadardır.

SS190 5.7×28 mm mermisi kurşun geçirmez yelekler üzerinde çok etkilidir,rahatlıkla bir Varşova Paktı kurşun geçirmez yeleğini (bir kat titanyum ve birkaç kat kevlar) delebilir.Ancak henüz bu merminin ya da 4.6×30 mm merminin etkisi tam anlamıyla kanıtlanmadığından SAS ya da Navy SEALs gibi özel kuvvetler bilinen silahları kullanmaya devam etmektedirler.

P90 LAM çıplak gözle ya da sadece gece görüş gözlükleriyle görülebilen lazerler ile taktik fenerlerle geliştirilebilir,ayrıca askeri versiyonu ve SBR versiyonu Gemtech tarafından üretilen susturucuyla kullanılabilir.PS90 versiyonu ise susturucu ile kullanılamaz.

FN-P90

FN-P90

CZ-83 Tabanca

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yabancı Tabancalar | 06 Haziran 2011

CZ-83 Tabanca

CZ-83 Tabanca

CZ-83 marka silahla ilgili aşağıdaki bilgilere ulaştık ve sizinle paylaşma gereksinimi duyduk. Araştıran arkadaşlarımıza duyrulur.

Marka : Cz
Model : CZ-83
Üretici : ..
Şarjör Kapasitesi : 15+1 (7.65 MM) ; 12+1 (9 MM)
Uzunluğu : 172 mm
Namlu Uzunluğu : 96 mm
Genişliği : 14 mm
Ağırlığı : 920 GR
Kalibre : 9 MM
Bilgi : Cezech republic by CZ s.r.o

Velo Dog Tabanca

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yabancı Tabancalar | 22 Şubat 2011

velo dog tabanca

velo dog tabanca

1894 yılında ve özellikle bisikletli kişilerin, köpeklerin saldırısına uğradığında kullanılmak üzere imal edilmiştir. İlk kelimesi Fransızca ”bisiklet” olmasına karşın, ikinci kelimesi İngilizce ”köpek” olarak yerleşmiştir. Sonraları dünyanın çeşitli ülkelerinde de tabancası ile birlikte imal edilmiştir. Ayrıca 5,6 mm. – 5,75 mm. – 5,8×30 mm. ve 6 mm. çapları da mevcuttur. Tabancanın topu 5 adet fişek almaktadır.

Üretildiği Ülke: FRANSA

Glock

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yabancı Tabancalar | 22 Şubat 2011

Glock

Glock

Glock, tabanca ve bıçaklarıyla ün yapmış Avusturyalı bir silah üreticisidir. Şirket 1963 yılında Deutsch-Wagram’da Gaston Glock tarafından kuruldu.

İlk silah modeli Glock 17, P80 adı altında Avusturya Ordusu için geliştirilmiştir. Glock 17 daha sonra birçok polis teşkilatının tutulan silahı haline gelmiştir. Kapasitesi 17+1 olup,silahın x-ray cihazlarında gözükmediği ve metal dedektörlerinden geçirildiğinde metal dedektörlerinin ötmediği inanışı tamamen yanlıştır. Silahın ise inanılanın aksine sadece ufak bir bölümü polimer’den yapılmıştır ve polimerin kullanım sebebi silahın daha hafif olmasıdır. Ayrıca bu kullanılan polimerin içine, çelikte karıştırılır. Zaten Glock’larda kullanılan polimer cinsi olan polimer 2 X-Ray cihazlarında görünebilen bir maddedir. Silah tamamiyle polimer ya da benzer bir maddeden üretildiği varsamına göre bile silahın içindeki mermiler X-Ray cihazında gözükür. Silahın %83 civarında bir kısmı(ağırlığına göre)çelikten oluşmaktadır. Ayrıca Glock 18 modeli yarı otomatik ve tam otomatik atış özelliğine sahiptir ve bu modelin 17-19-31-33 mermilik şarjörleri bulunur.

Glock .40 S&W mermilerini kullanan silahı üreten (Glock 22 & Glock 23 1990 ) ilk firmadır (Smith Wesson’dan sonra) ve bu pazarda satış açısından Smith Wesson’u geçmiştir. 2006 ortalarına göre, ABD’de Glock 22 polislerin en fazla kullandığı tabancadır. Ayrıca Glock’un .357 SİG, 380 ACP, 10mm, .45 ACP ve 45 GAP (Glock otomatik tabanca) mermilerini kullanan bir çok modeli bulunur. Glock’un açıklamalarına göre Glock tabancaları 100′den fazla ülkede 2.5 milyon’un üzerinde satmıştır.

Glock tabancaları güvenilirliği ve sağlamlığıyla bilinir. Silahların tamiri kolay ve ucuzdur. Söküp takması çok kolaydır.

Glock firması çeşitli modellerde ürettiği bıçaklarla da tanınmaktadır.

Tabanca Nedir?

| Silah Haberleri, Tüm Silahlar ve Tüfekler | 29 Ocak 2011

Tabanca

Tabanca

Tabanca; kısa namlulu bir ateşli silah olup, bulundurulması veya taşınması “6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun“la hükme bağlanmıştır.

Tabancalar, çalışma prensiplerine ve mermi muhafaza bölümlerinin şekline göre, şarjörlü(pistol) veya toplu (revolver) olarak adlandırılırlar ve kullanılan mermilerin çaplarına göre sınıflandırılırlar.

Şarjörlü tabancaların kendine göre; toplu tabancaların da kendilerine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

FN Five – Seven Silah

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yabancı Tabancalar | 29 Ocak 2011

Fn Five - Seven Silah

Fn Five - Seven Silah

2000 yılında NATO tarafından belirtilen standartlara göre geliştirilen 5.7x28mm mermiyi kullanan kişisel savunma silahı olan FN P90 üretildikten sonra silahla aynı mermiyi kullanan ve FN P90′ın yanında kullanılabilecek bir tabanca olarak geliştirildi.

Genel olarak çoğu tabanca 9x19mm, 40 S&W ya da .45 ACP gibi sıradan bir kişiyi durdurabilecek mermileri kullanırlar. Ancak FNfirmasının belirttiği gibi eğer vurulan kişi hafif bile olsa bir kevlar yelek giyiyorsa mermiler ölümcül bir hasar veremeyecektir. Böyle kurşun geçirmez yelekler dünya üzerindeki ordu kuvvetlerinin %50′si tarafından giyilmektedir. FN firması tarafından yapılan testlere göre FN Five-Seven Amerikan Ordusu’nun eski kurşun geçirmez yeleği olan PAGST’yi 300 ve PAGST kaskını ise 240 metreden delebilmektedir. CRİSAT (titanyum+kevlar) yelekleri ise 100 mtreden delebilmektedir. Bu istatistikler sadece askeri kullanım için verilen SS190 mermileri için geçerlidir.

Ayrıca silahın bir avantajıda hafifliğidir. Örneğin standart 9mm mermiler 5.7x28mm mermilerden 2 kat daha ağırdır. Ayrıca FN firması bu merminin yaptığı geri tepmenin, 9mm mermilerin kabaca yarısı kadar olduğunu belirtmiştir. Silahın şarjörü hemen hemen her tabancadan daha fazla mermi alabilir(20). Silahın standart modeli yalnızca 617 gramdır(boş iken). Doluyken ise 740 gramdır ve kompakt bir silahtır.

Aslında çok etkili, hatta dünyanın en etkili tabancası olarak görünmesine karşın silah pek yaygın olarak kullanılmamaktadır.Şimdilik Fransız GİGN dahil sadece birkaç özel kuvvet tarafından kullanılmaktadır ve biraz daha yaygın biçimde lokal polis özel timleri tarafından kullanılmaktadır.

FN Five-Seven istenirse LAM(lazer) veya taktik fener ile geliştirilebilir ve silaha susturucu takılabilir. Ayrıca 30 mermi alan uzatılmış şarjörleride üretilmiştir.

Yeni Silah Kanunu

| Silah Haberleri, Tüm Silahlar ve Tüfekler | 11 Aralık 2010

Yeni Silah Kanunu

Yeni Silah Kanunu

TBMM’de, Silah tasarısını ele alan alt komisyon, 15 dakika içinde çocuk tacizcisinden, katillere kadar, pek çok kesime silah ruhsatı verilmesinin kapısını araladı. Zimmetine para geçirenler ve cinayetten mahkum olanlar dahi “Hayatının ciddi tehlike içinde olduğunu’’ ispatlarsa silah alabilecek. İllerde, Emniyet müdürü, Jandarma komutanı ve MİT temsilcisinden oluşan komisyonun onayı ile eskiden işledikleri suça bakılmaksızın herkese silah verilebilecek. ‘’Teksas Kanunu’’ olarak nitelenen tasarı, bu biçimde kanunlaştığı taktirde ‘’Mafya Babaları bile’’ ruhsatlı silah sahibi olacak.

Alt Komisyon üyesi CHP’li Hulusi Güvel, GAZETEPORT’a yaptığı açıklamada yapılan değişiklerin silah üreticisi ve satıcısı firmaların istekleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini savunarak ‘’ İnternetle bile silah reklamı yapılacak. Heyet raporundan vazgeçildi. Tek doktor yeterli olacak. Valiler başkanlığında kurulacak komisyonların kararı ile her tür suçu işlemiş kişilere de silah verilecek’’ dedi. Güvel alt komisyonda AKP’li üyelerin oylarıyla benimsenen maddeler ve itirazlarını şöyle sıraladı:

MİT VE EMNİYET’E AĞIR SİLAH: MİT ve Emniyet tank top dahil her türlü ağır silah ithal edebilecek. İç güvenlik ve asayişle ilgili bir kuruluşun her çeşit silah, aksam ve mühimmatını ithal edebilecek olması anlamlı değildir.

MERMİ SATIŞI: Sınır genişletilerek valiliklerce izin verilen yerlerde tabanca mermilerinin de satılabilmesi düzenlendi. Bu durum güvenliğin sağlanması ve yaygınlığın azaltılması açısından ciddi sakıncalar oluşturmaktadır.

HEYET RAPORU: Silah ruhsatı talebinde bulunacak kişinin gerek fiziksel gerekse ruhsal anlamda yeterli olması gerekmektedir. Heyet raporu kaldırılıyor ve bu sakıncalıdır.

YAŞ 25 OLMALI: Silah ruhsatı alabilmek için yaş sınırı normal silahlar için 21, av silahları için 18 olarak düzenlenmiştir. Ruhsat alma yaş sınırı normal silahlar için 25, av silahları için 21 olmalıdır.

BEŞ SİLAH: Bir yıla kadar hapis cezası alanlara da silah ruhsatı verilecek. En fazla beş silaha sahip olunabileceği düzenlenmesi sakıncalıdır. Bir insanın beş adet silah sahibi olabilmesi kişisel güvenlikle açıklanabilecek bir durum değildir.

ASKERİ SİLAH MSB ENVANTERİNE: Tasarı ile ruhsat nereden verilmiş olursa olsun, ruhsata ilişkin bilgilerin İçişleri Bakanlığı merkezi sistemine alınması düzenlenmektedir. Askeri makamların verdiği ruhsatlar Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulacak bir merkezde kayıt altına alınmalıdır.

KURU SIKIYA AF: Sonradan yapılan müdahale ile ateşli silaha dönüştürülmüş kuru sıkı silahların üretimi ve yurda kaçak sokulmasına verilecek cezalar azaltıldı. 3-6 yıllık ceza 1-6 yıla düşürüldü. Değiştirilmiş kurusıkı tabancalar da normal tabancalar kadar insanlara zarar vermektedir. Bu düzenlemenin mantığını anlamak mümkün değildir.

Rakamlarla Silahlanma…

| Silah Haberleri, Tüm Silahlar ve Tüfekler | 21 Temmuz 2010

silahlanma

silahlanma

Türkiye’de Silahlanma

Ruhsatlı silah sayısı: 2,5 Milyon

Ruhsatsız silah sayısı: 7 – 7,5 Milyon

Silahla ölüm sayısı: 3 bin

Kaza sonucu silahla ölüm sayısı: 700

Cinayetlerde silah kullanma oranı: %60

10 kişiden 1 inde silah bulunuyor.

Her 3 evden 1 inde silah bulunuyor.

Evdeki silah cinayet, intihar ve kaza riskini %41 artırıyor.

Önceden tasarlanan bir suçta silah kullanma oranı: %90

Ateşli silahları her an kullanılabilir durumda tutma oranı: %80

Silahla işlenen her 10 cinayetten biri trafikte işleniyor.

Kaynak: newsweekturkiye.com

Yavuz 16 Mc 13

| Tüm Silahlar ve Tüfekler, Yavuz 16 | 22 Şubat 2010

yavuz 16 mc 13

yavuz 16 mc 13

yavuz 16

yavuz 16

Özellikler:

 • Kalibre: 7,65 mm
 • Şarjör Kapasitesi: 12 mermi
 • Namlu Uzunluğu: 97 mm
 • Namlu Ömrü: Asgari 30.000 Atış
 • Namlu Özelliği: Soğuk Dövme
 • Etkili Menzil: 25 m
 • Nişan Hattı Uzunluğu: 116,8 mm
 • İlk Hız: 270 m/sec
 • Uzunluk: 172.6 mm
 • Yükseklik: 129,2 mm
 • Genişlik: 33.50 mm
 • Ağırlık (Boş Şarjörlü): 690 gr
 • Çalışma Sistemi: Kısa Geri Tepmeli
 • Ateşleme Sistemi: Yarı Otomatik Çift Hareketli
 • Nişan Düzeni: Kırlangıç Geçme Arpacık, Yarıklı Gez
 • Namlu Yivleri: Sağ Yönde 6 Adet
 • Emniyet Sistemi:Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu

Sayfa 1 Toplam 212
 • Tabanca Fiyatları

  Tarafından de 25 Ocak 2010 - 0 Yorumlar

  Tabanca fiyatları, siz tabanca severler için gerçekten ilginizi çekici olmuştur her zaman.Ancak Mke tabanca fiyatları sizinde bildiğiniz gibi her yıl değişm...

 • Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega

  Tarafından de 13 Şubat 2010 - 20 Yorumlar

  SARSILMAZ KILINÇ 2000 MEGA 15 + 1 TEKNİK ÖZELLİKLERİ Kalibre 9x19 mm Parabellum Toplam Uzunluk 210 mm Namlu Uzunluğu 118,65 mm...

 • Sarsılmaz Kılınç 2000

  Tarafından de 11 Şubat 2010 - 45 Yorumlar

  SARSILMAZ KILINÇ 2000 15 + 1 TEKNİK ÖZELLİKLERİ Kalibre 9x19 mm. Parabellum Toplam Uzunluk 210 mm Namlu Uzunluğu 118,65 mm ...

 • Gümüşay

  Tarafından de 27 Şubat 2010 - 34 Yorumlar

  Bu silah hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

 • Zigana K

  Tarafından de 19 Şubat 2010 - 12 Yorumlar

  ZİGANA K TEKNİK ÖZELLİKLERİ Kalibre 9 x 19 Parabellum Etkili Menzil 50 m Çalışma Sistemi Basit geri tepmeli, Yarı otomatik ...